Milan Iglo: 24 preludií a fug na témata národních písní / 24 Preludes and Fugues on themes from Czech folk songs

374 

Skladem

Kategorie:

Popis

Milan Iglo (nar. 1933) je jedním z posledních představitelů výrazné skladatelské generace rozvíjející od poloviny 20. století nejlepší tradice české hudby. Svých 24 preludií a fug na té­mata národních písní pro klavír vytvořil v průběhu několika desetiletí (1962-1999). Zde je předkládáme jako kompletní soubor v dvojjazyčném (česko-anglickém) vydání, které bylo připraveno ve spolupráci se skladatelem. Obdivuhodně demonstrují Iglovu svéráznou zálibu ve vytváření delikátních minia­tur, které nakonec tvoří tour de force značného rozsahu. Jsou projevem suverénního mistrovství, přirozené vynalézavosti a humoru ve spojení s jemnou melancholií – tak jako lidové písně, ze kterých čerpají inspiraci.

24 preludií a fug ocení milovníci české hudby, stejně jako obdivovatelé těchto žánrů v dílech jejich slavných tvůrců, jakými byli Johann Sebastian Bach a Dmitrij Šostakovič, nebo klavíristé, kteří toto Iglovo dílo pro jeho originalitu zahrnou do svého repertoáru.

Milan Iglo (born in 1933) is one of the last representatives of a distinguished generation of composers who have built upon the finest traditions of Czech music since the mid-twentieth century. He created his 24 Preludes and Fugues on themes from Czech folk songs for pianoforte over a period of several decades (1962–1999). Here they appear as a complete set as intended by the composer, in a fully bilingual (Czech/English) edition that bears his approval. They admirably demonstrate a quirky penchant for creating delicate miniatures that build up into a monumental tour de force. They display consummate mastery, natural inventiveness, wit and gentle humour – coupled with a sense of poignant melancholy, much as the traditional songs from which they draw their inspiration.

The 24 Preludes and Fugues will be enjoyed by devotees of Czech music, by those who relish illustrious precedents by masters such as Johann Sebastian Bach and Dmitri Shostakovich, and by pianists appreciative of a magnificent and highly original addition to the repertoire.

Další informace

Hmotnost 485 g
Rozměry 210 × 295 mm
Edice

Editor

ISBN

978-80-87773-83-3

Nakladatel

Rok vydání

2023

Místo vydání

Praha

Počet stran

XIV + 162 stran

Vazba

Brožované

Jazyk

čeština, angličtina

Období

,

Soubory ke stažení

Úvodní strany / Opening pagesStáhnout
Obsah / ContentsStáhnout
Slovo na úvod: 24 preludií a fug na témata národních písní pro klavírStáhnout
Preface: 24 Preludes and Fugues on themes from Czech folk songs for pianoforteStáhnout
Praeludium V / Fuga VStáhnout
Milan Iglo – CVStáhnout
Rejstřík / IndexStáhnout
Praeludium & Fuga XII (Marek Iglo, Pfte)Stáhnout