Führbach, František: Ema Destinnová a Bedřich Smetana / Emmy Destinn and Bedřich Smetana

77 

Dvojjazyčná brožura (anglicky a česky) k výstavě „Který pak Čech by hudbu neměl rád!“ Ema Destinnová a Bedřich Smetana, která se konala v roce 2011 v Muzeu Bedřicha Smetany v Praze

Kategorie: ,

Popis

Publikace obsahuje medailony Emy Destinnové a Bedřicha Smetany (autorka Olga Mojžíšová) a krátký příspěvek o jejich vzájemném vztahu. Připojen je operní repertoár Emy Destinnové (autorka Jana Plecitá). Brožura je doplněna množstvím obrazového materiálu, mj. 30 celostránkovými reprodukcemi dobových fotografií Emy Destinnové v různých operních rolích.

Ukázka z knihy, s. 25-30:
„Který pak Čech by hudbu neměl rád!“ – slova, která zpívá žalářník Beneš ve druhém jednání Smetanovy opery Dalibor, si vybrala slavná česká sopranistka Ema Destinnová jako motto na svou vizitku. Proč si ale na ni nechala vytisknout právě verš z Wenzigova libreta s hudbou Smetanovou? Vždyť ve světě proslula především jako interpretka italských oper.
Který pak Čech by hudbu neměl rád… Ema Destinnová také byla, a to nejen místem narození, Češka. Svou lásku k Praze, kde se narodila, i k Čechám a české hudbě nikterak nezastírala, ba naopak, přestože se jí to příliš nevyplácelo. Repertoár mateřských scén Emy Destinnové nenabízel mnoho prostoru pro uplatnění jejího vztahu k české operní tvorbě, reprezentované především dílem Bedřicha Smetany. Díky zájmu a úsilí Emy Destinnové si mohlo Smetanovu operní tvorbu v jejím úchvatném pojetí poslechnout také publikum v Německu i v Americe. Byla to právě slavná česká pěvkyně, jíž se podařilo uvést Prodanou nevěstu na tamní scény.

Další informace

Hmotnost 135 g
Rozměry 210 × 148 mm
Místo vydání

Praha

Nakladatel

Rok vydání

2011

Rozsah

64 stran

Obr. doprovod

44 čb. vyobr. v textu

Vazba

brož.

ISBN

978-80-86791-90-6

Jazyk

angličtina, čeština

Přel.

, ,

Období

,

Mohlo by se Vám líbit…