Dan Dlouhý: Počítačem podporovaná algoritmická kompozice

495 

Jen 1 skladem

Kategorie:

Popis

Kniha hudebního skladatele, hráče na bicí nástroje a pedagoga JAMU v Brně Dana Dlouhého je zaměřena na využití počítačových aplikací hudebními skladateli. Mapuje více než stovku kompozičních počítačových programů, které jsou doplněny online odkazy, a snaží se o jejich systematický popis a zhodnocení jejich využitelnosti pro profesionální hudební praxi.

Autor přibližuje základní pojmy z oblasti počítačem podporované algoritmické kompozice, přináší stručný vhled do historie používání výpočetní techniky a softwaru pro tvorbu počítačových kompozic a pokouší se alespoň částečně odstranit terminologickou nejednotnost týkající se klíčových pojmů tohoto oboru.

Počítačové programy podle autora nemají sloužit ke kompenzaci nedostatečného autorského potenciálu, naopak mají napomáhat v hledání paralel mezi nejrůznějšími hudebními prvky a podporovat kreativitu skladatele.

Závěrečnou kapitolu tvoří analýza několika autorových skladeb, při jejichž tvorbě byly použity některé z popisovaných kompozičních programů.

Součástí bohatě ilustrované knihy je seznam literatury a odkazů na konkrétní počítačové programy.

Další informace

Hmotnost 790 g
Rozměry 175 × 250 mm
Autor

Nakladatel

ISBN

978-80-7460-141-5

Místo vydání

Brno

Rok vydání

2018

Počet stran

422 stran, 268 vyobrazení

Vazba

Brožované s chlopněmi

Jazyk

čeština, anglické summary

Období

Soubory ke stažení

ObsahStáhnout